Rusya’daki 65 Milyon USD’lik İhaleyi Türk Firması Kazandı

Rusya’da ülkenin nükleer enerji kurumu Rosatom’un iştiraki Atomflot tarafından ihalesi gerçekleştirilen Yüzer Liman Yapımı projesinde kazanan firma belli oldu.

Teklifleri 10 Mart 2021 de toplanan ve yaklaşık maliyeti 65,82 milyon USD olan projeye 3 firma dosya sundu. Teklif verenlerin arasında Türkiye’den de iki firma yer aldı. İdarenin yaptığı inceleme sonucunda Kuzey Star Tersanesi’nin 65,80 milyon USD teklifi kazanan teklif oldu ve sözleşme süreci başladı.

İhalede en düşük teklifi veren (58,78 milyon USD) Epic Denizcilik (alt yüklenicisi Gürdesan Gemi Makina) ve ikinci sırada yer alan (60,36 milyon USD) Çin’li Jiangsu Dajin Heavy Industry, istenen teknik yeterlikleri sağlayamadığı için elendi.

Proje kapsamında 220 m uzunluğunda, 48 m genişliğinde, 6 m ponton yüksekliğine sahip 30 ton kaldırma kapasiteli yüzer liman inşaatı yer alıyor. Yapı tamamlandığında nükleer buzkıran gemilere hizmet verecek. İşin 29 ayda tamamlanması hedefleniyor.

Kuzey Star Tersanesi, 2018 yılında Nevsky Tersanesi’nin Rosmorport ile imzaladığı 2 ayrı sözleşmeye de alt yüklenici olmuştu. Bu kapsamda Ust-Luga-Baltiysk hattında kullanılacak 2 LNG yakıtlı Ro-Ro gemisinin yapımını üstlenmişlerdi.

USD / RUB: 75,70

Bu haber CSNturkiye.com içeriklerini tanıtabilmek amacıyla tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanmıştır… Çok daha fazlasına erişmek için üyelik sayfamızı inceleyebilirsiniz…

CSN'den son haberleri alabileceğiniz email grubuna katıl.

Bizimle paylaşın

Firmanız, sektörünüz veya başarılarınız ile ilgili haberleri info@csnturkiye.com adresinden bize ulaştırabilirsiniz.

© Copyright 2020 – MONA GRUP | Tüm hakları saklıdır

Hoşgeldiniz